Netlačte na pilu a pohněte se s lehkostí

 

 

Jak ráda mám ty pohybové a životní paralely. Jak ráda mám život sám. Jak ráda jsem, že se umím naladit na sebe a poznám, kdy je třeba něco změnit. A jak ráda jsem, že mám kolem sebe příležitosti, které mě nasměrují na lepší cestu a lidi, kteří mě podpoří.

 

Jako po másle

Když jsem centrum Pohyb lidem v dubnu 2018 zakládala, měla jsem u toho jednu hlavní myšlenku. Kvalitní pohyb všem lidem. Hodnotné informace a on-line vzdělávání. Byla jsem nadšená a vrhla jsem se po hlavě do práce. Krásně to šlo a řekla bych, že to krásně jde stále. ALE…

Teď v září cosi drhne. Mám pocit, že to nejde úplně podle mých představ. Co se děje? Proč? Že by začátek školního roku a lidé nemají myšlenky na pohyb? A proč to tedy loni šlo?

 

Proč??

Problém bude jinde. Bude to ve mně. V mém přístupu k věci. Už to vím. Moc tlačím na pilu. A ono je to celkem pochopitelné. Centrum je v plenkách. Potřebujeme plnit workshopy, semináře i naše hodiny vyhrazené na individuální a skupinové cvičení.

Ale vy… Milí naši… Vy to cítíte.

Vy nechcete tlak. Vy chcete lehkost, radost a hodnotné informace. A to teď trochu chybělo. Alespoň z mého pohledu „šéfovského“ křesla.

 

Kam to vede…

Výsledek toho tlaku? Já unavená a bez inspirace a vy nikde. Workshopy prázdné a semináře jakbysmet! A to je škoda. Proto je potřeba jít do změny. A překonat ten strach “co když dělám chybu”. Důvěřovat své intuici. Pročistit vzduch, zamyslet se nad prioritami, efektivněji využívat čas.

 

Kde je ta paralela pohyb-život?

Možná už jste od nás dostali cvičební plán nebo jste začali cvičit na vlastní pěst, chodíte do fitka, začali jste běhat. Prostě jste se vrhli na pohybovou aktivitu. A po pár týdnech, kdy jde vše jako po másle to najednou nejde. Nechce se, je únava, chybí motivace.

Ale protože jste si přece řekli, že to dáte, že nepolevíte, jedete dál… Co přijde? Buď s tím nakonec seknete úplně. Objeví se bolest nebo úraz.

 

Nebojte se zpomalit. I zdánlivý krok zpět může být často krokem kupředu.

 

Respekt tělu

Dejte do svého pohybu lehkost a hravost. S pohybem nepřestávejte, ale naslouchejte svému tělu a respektujte jeho signály. Necvičte přes únavu a bolest. Někdy je lepší místo návštěvy fit centra jít na procházku a místo 20 kliků si udělat pozdrav slunci. A někdy je úplně nejlepší se na všechno …. vy víte co a jít spát!

 

 

 

Jsme centrum zabývající se léčbou a prevencí bolestí v pohybovém aparátu. Zaměřujeme se na léčebnou metodu Neurac. Díky našemu aktivnímu přístupu během terapie se naučíte své tělo lépe vnímat a začnete si užívat přívalu energie a radosti.
Více o nás si přečtěte tady>>

Září 18, 2019

Štítky:
  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *