Bouchlo vám v zádech? Přijďte cvičit!

 

 

“Bouchlo mi v zádech. Bolí to tak, že se sotva hnu! Dnes se proto omlouvám, ale domluvený termín ruším.”
“COŽE? To si ze mě děláte pr.el?” běží mi hlavou…
“Ne, oni si nedělají srandu, když tohle říkají, oni totiž neví, že jim můžete pomoct, i když je záda bolí tak, že se sotva hnou.” Díky za tato moudrá slova má milá přítelkyně, protože to, co fyzioterapeut považuje za samozřejmost, nemusí být jasné pro vás.

 

 

Klid není řešení!

Tedy… Bouchlo vám v zádech? Sotva se hnete? Ne, klid a hrst růžových pilulek NENÍ ŘEŠENÍ! V tuto chvíli potřebujete nás. Odlehčení, uvolnění zad, odstranění akutní bolesti a stimulaci svalů, které opět podrží vaši páteř. Jak to funguje?

 

Potřebujete lokální nastavení!

Lokální nastavení v závěsném aparátu Redcord je cvičení nejhlubších zádových a břišních svalů spolu s aktivitou svalů pánevního dna, které je prováděné v odlehčené pozici, aby práce povrchových svalů byla eliminována.

 

Lokální nastavení potřebujete, aby se vám zmírnila nebo úplně zmizela akutní bolest a aby se uvolnily povrchové zádové svaly.

 

Co můžete udělat pro svou bolavou páteř vy sami hned teď se dozvíte v tomto videu >>>.

Více o lokálním nastavení si přečtěte v našem článku Napřímené držení není jen pro baletky.

 

 

Opravdu to funguje?

“Chtěl bych sdílet svůj příběh. Je mi 42 let a do 39 let jsem vrcholově jezdil na koni a k tomu žil velmi aktivní život. V květnu tohoto roku mě začalo občas bolet v pravé části zadku, nevěnoval jsem tomu pozornost (nemám moc rád doktory). Ale na konci června jsem zůstal ležet a nemohl se hnout. Diagnóza? Vyhřezlá ploténka 6 mm. Týden mi dávali kapačky v nemocnici a řekli: “Přestat jezdit, nehrát squash a nenosit těžké věci!!! Když se to nezlepší tak operace.”
Od mého dobrého kamaráda jsem se dostal do Pohybu lidem a začal cvičit. Ze začátku jsem chodil dvakrát až třikrát týdně a postupně méně. Po 2 měsících už jsem normálně hrál squash a taky makal na baráku a nosil těžké věci. Na jaře zkusím občas sednout na koně. Samozřejmě jsem cvičil doma několikrát denně, bez toho by to nešlo a teď už stačí jednou denně a jsem v pohodě. Do centra Pohyb lidem stále chodím cvičit jednou za měsíc na hodinu. Všem, co máte podobný problém doporučuji Pohyb lidem. Taky jsem tomu moc nevěřil, ale výsledky mluví za vše.
Díky moc, jak jste mi pomohli!!!!” Roman Kmínek, prosinec 2019

 

A jak se to dělá?

Pomocí testu slabých svalových článků zjistíme, proč máte zrovna vy, zrovna svou konkrétní bolest. Můžeme tak sestavit terapeutický plán přímo na míru a odstraníme hlavní příčinu obtíží. Díky tomu zmizí i bolest a pak makáme na zvětšování síly svalů a zlepšení celkové kondice.

Jak takový test vypadá a co nám říká? Podívejte se sami ⬇️⬇️.
Pro vaši lepší orientaci:
“DÉČKO” znamená pohybový deficit. Něco je na těle špatně. V tomto případě na příklad místo plného zapojení zadku a zadní strany stehen se zapojovala záda.

Test 17. 7. 2019

Test 23. 9. 2019

Test 27. 11. 2019

 

Závěr

Celý proces od bolesti “nemůžu se ani pohnout a můj život už nemá smysl” do stavu “při větší zátěži to ještě trochu zabolí, ale jinak funguji jako dřív a cítím se dobře” trval POUHÉ 4 MĚSÍCE! Z toho měsíc a půl v individuální terapii v intenzitě 1 – 2x týdně a 2 měsíce zdravotní skupinové cvičení v intenzitě 1x týdně.

 

Líbí?

Chcete taky svůj test? Vědět, jak funguje vaše tělo, zjistit příčinu obtíží a konečně je JEDNOU PRO VŽDY VYŘEŠIT?

 

>>> Objednejte se hned teď a pojďte do toho!! <<<

 

Autor: Hana Panáčková

 

 

Jsme centrum zabývající se léčbou a prevencí bolestí v pohybovém aparátu. Zaměřujeme se na léčebnou metodu Neurac. Díky našemu aktivnímu přístupu během terapie se naučíte své tělo lépe vnímat a začnete si užívat přívalu energie a radosti.
Více o nás si přečtěte tady>>

Duben 25, 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *