Cvičení pro těhotné individuálně

 

 

Těhotenství je normální fyziologický stav. Těhotenství není nemoc. A v těhotenství je normální být bez bolesti.

 

Řešíte potíže jako bolesti zad a kyčlí, bolesti mezi lopatkama, úniky moči, citlivou stydkou kost? Existuje řešení!

 

 

Jak probíhá individuální těhotenská fyzioterapie?

Vstupní vyšetření

Popovídáme si o vašich obtížích, vyšetříme držení těla a zjistíme příčinu problému.

 

Terapie

Uvolníme ztuhlé svaly a páteř, posílíme oslabené svaly, vysvětlíme, jak správně aktivovat a relaxovat svaly pánevního dna.

Cvičení probíhá dle zásad metody Neurac přizpůsobené specifickým požadavkům těla těla těhotné ženy.  V terapii využíváme prostory ordinace i tělocvičny, kde se ženami cvičíme v závěsném systému Redcord nejčastěji ve stoji.

 

Cviky na doma

Součástí každé terapie je také konzultace cviků a doporučení na doma. Cviky sepisujeme do cvičebního plánu, díky kterému žena přesně ví, jak má doma cvičit správně a efektivně.

 

Díky individuálnímu přístupu se ženy často již po první terapii cítí mnohem lépe. Díky pravidelnému cvičení lépe vnímají své tělo. Jsou napřímené, bez bolesti kyčlí, bez inkontinence a s aktivním pánevním dnem schopným aktivace i relaxace.

 

Důkaz místo slibů!

Fotka před a po cvičení během jedné 30 minutové lekce fyzioterapie. Vidíte tu změnu tvaru bříška?

Na FOTCE VLEVO vidíte bříško před terapií. Je patrný zářez vlevo, nesymetrie mezi pravou a levou stranou. Bříško také padá (je táhnuto) dolů směrem právě ke zmiňované stydké kosti. Můžete také vidět mírný úklon trupu doleva.
Na FOTCE VPRAVO je bříško po terapii! Po terapii, která trvala 30 minut. Vidíte, jak je bříško symetrické, jak zmizel zářez a jak se krásně zvedlo nahoru od stydké kosti?


.
A na co jsme se zaměřily při terapii?

Nejprve jsem manuálně uvolnila obě chodidla. Poté jsme uvolnily záda a zaktivovaly pánevní dno pomocí tzv. lokálního nastavení v závěsném systému Redcord. Na závěr se paní nastavila do korigovaného sedu s využitím vzpěru o kořeny dlaní a o paty. V sedu jsme zacílily dech do spodní části hrudníku – aktivní bránice.
Výsledek posuďte sami. I oko nefyzioterapeuta jistě vidí ten rozdíl. A paní těhotná? Ta odcházela bez bolesti v třísle a v kyčli a s výraznou úlevou v oblasti stydké kosti.

 

Chcete se taky cítit i v těhotenství skvěle a bez bolesti? S námi můžete!

 

>>> Kontaktujte nás a domluvte si termín své návštěvy. <<<