Proč Pohyb lidem?

 

 

Život je pohyb, pohyb je život. Bez pohyblivé spermie, bychom nebyli na světě. Nejde jen o pohybový systém, o svaly, klouby a vazy. V těle je v pohybu vše. Plíce, srdce, krev, lymfa, trávicí ústrojí, miliony nervových vzruchů. Jakmile se něco zastaví, vzniká problém…

 

Únava a bolest na denním pořádku

Možná se vám stává, že domů přicházíte unavení, bez nálady, s chutí zalézt do postele a nevidět svět. Jste tak unavení, že po splnění nutných denních rutinních činností už nemáte energii vůbec na nic.

Nemáte sílu na realizaci vašich cílů a postupně přestáváte mít sílu i na pouhé přemýšlení o nich… A pak jsou tady bolesti. Krční páteř, záda, tepání v hlavě, tuhé klouby, brnění do rukou a vystřelování v nohách. Únava zhoršuje vnímání bolesti a bolest vás unavuje. Je to kolotoč. Neužíváte si tu jízdu. Jen se vám točí hlava a je vám špatně.

 

První krůpěj potu

Přesně si pamatuji den, kdy mi na čele poprvé v životě vyrazila krůpěj potu. Bylo to na letním táboře, když jsme v horkém počasí sbírali v lese dřevo na večerní táborák. Měla jsem asi 10. Vzpomínka se mi vryla do paměti. Líbila se mi příjemná únava a zároveň dobrý pocit z odvedené práce. Od té doby je pohyb pravidelnou součástí mého života. Závodně jsem plavala, odcvičila hodiny aerobiku i jógy, odběhala jsem desítky (možná i stovky) kilometrů a nejoblíbenější dopravní prostředek je mé kolo a nohy.

 

Pohyb léčit pohybem

Studium fyzioterapie a následná praxe daly mému pohledu na pohyb nový rozměr. Pronikla jsem do jeho složitosti a jednoduchosti zároveň. Naučila jsem se, jak cílenými a přesnými pohyby, chcete-li cvičením, pomoci od bolesti při pohybu.

Chci fyzioterapii dělat jinak!

Již na škole jsem také díky praxi na různých pracovištích pochopila, že chci fyzioterapii dělat jinak. Chci od ní něco víc. Něco, co bude lidi bavit, budou při tom aktivní a zároveň to bude řešit jejich potíže. Chci ukázat lidem krásu a široký rozměr fyzioterapie. Naučit je, že fyzioterapeut není jen masér s titulem. Je to průvodce na cestě za tělem bez bolesti, v kondici a plném síly.

 

Centrum Pohyb lidem

Proto vzniklo centrum Pohyb lidem. Zaměřujeme se na individuální i skupinovou terapii a také na vytváření on-line produktů, které oslovují velké množství lidí a motivují je udělat první odvážné kroky k životu bez bolesti v pohybovém aparátu.

 

Pohybem se v těle rozproudí energie, která nakopne celý váš organismus. Našim záměrem je udělat z vás zdravé pohybové závisláky. Pomůžeme vám od bolesti a naučíme vás, jak z pohybu udělat činnost, která vás bude bavit a dobíjet. Při níž se odreagujete a stanete se tak fyzicky i psychicky odolnější.

Jestliže budete v pohybu vy, bude v pohybu i váš život. Chcete se pohnout z místa? Tak se zvedněte a pohněte se!

 

Těšíme se na vás!

 

S láskou a úctou

 

Mgr. Hana Panáčková

zakladatelka a vedoucí fyzioterapeutka centra Pohyb lidem

 

P.S.: A pokud vás zajímá celá má cesta, která vedla k založení centra Pohyb lidem, můžete si o tom přečíst zde >>> 🙂