Levitace? V lanech ANO!

 

 

Že je tohle cvičení jen pro supersportovce a nabušence? Chyba lávky! Díky odlehčení pomocí speciálních gum si zalevitovat v lanech může každý. Ale nečekejte lážo plážo. Zapojit správně všechny svaly v těle je totiž pořádná makačka!

 

Multisuspenční cvičení

Multisuspenční cvičení v Redcordu neboli cvičení ve více závěsech najednou využívá ne jednoho, ne dvou, ale hned několik popruhů. Cílem takového cvičení je přes tlak do popruhů a díky aktivnímu zapojení svalů nadzvednout celé tělo od podložky.

 

Je libo trochu levitace?

Ano, na první pohled se zdá, že si jen tak máváte rukama nohama a tělo se vznáší! Takové cvičení je ale pořádná dřina. Výsledky jsou však mnohonásobně větší, než u běžného cvičení.

 

Dochází k optimálnímu zatížení pohybového aparátu.

 

Díky multisuspenčnímu cvičení s oporou v lanech dochází k zapojení nejen svalů provádějících pohyb, ale i jejich protihráčů, kteří pomáhají ve vzájemné souhře stabilizovat klouby ve všech směrech. Tím se zapojí mnohem více svalových skupin než u běžného cvičení. A navíc ve správném nastavení!

 

Obnova pohybu

Multisuspenční cviky jsou vhodné pro obnovu zdravého, plného a bezbolestného pohybu. Bolestivý pohyb je možné v mnohonásobném zavěšení a díky odlehčení elastických lan provést zcela bez bolesti v plného rozsahu.

Tento typ cvičení je výborný především pro oblast krku a ramen. Využijeme jej ale i pro ostatní části těla (kyčle, kolena, kotníky,..).

 

A které svaly se zapojují?

Nadneseně můžeme říct, že všechny! Nezapojuje se jen jeden konkrétní sval, ale hned celá svalová skupina! Současně s tím pracuje také vazivový aparát (vazy, šlachy).

Jednotlivé svalové skupiny a vazivový aparát tvoří svalové zřetězení. Rozlišujeme zřetězení ventrální (přední), dorzální (zadní), laterální (boční). Svaly, které jsou součástí jednotlivých zřetězení, řadíme do skupiny tzv. GLOBÁLNÍCH svalů. Ty vedou pohyb a podílejí se např. při chůzi nebo běhu.

Při cvičení se v těle také aktivují tzv. svaly LOKÁLNÍ. Ty nejsou součástí svalového zřetězení. Nachází se blízko páteře, provádí její dobré nastavení a musí se zapojit, již před provedením jakéhokoli pohybu.

 

Multisuspenční cvičení je možné provádět v pozici na zádech, na břiše i na boku. Jak to vypadá na zádech mrkněte zde >>>.

 

Autor: Miroslava Bugnerová, Hana Panáčková

 

Jsme centrum zabývající se léčbou a prevencí bolestí v pohybovém aparátu. Zaměřujeme se na léčebnou metodu Neurac. Díky našemu aktivnímu přístupu během terapie se naučíte své tělo lépe vnímat a začnete si užívat přívalu energie a radosti.
Více o nás si přečtěte tady>>

Únor 13, 2019

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *