Jaký byl první celodenní seminář?

 

 

Po více jak dvou měsících příprav jsem si den před akcí řekla “děj se vůle boží, teď už to prostě nějak dopadne!”. A ono to dopadlo! Ukázalo se, že téma pánevního dna je žádané a když se spojí 4 zapálené lektorky, nemohl být výsledek jiný než perfektní! 

 

 

Trpělivost růže přináší!

 

Sny jsou od toho, aby se plnily a celodennímu semináři předcházel více jak dva roky starý sen o tom, dát dohromady skupinu žen s jediným cílem. Přesvědčit je, že oblast pánevního dna je mnohem víc než riziko vzniku inkontinence! Všechno má svůj čas a trpělivost růže přináší. A protože trpělivost je má silná stránka, neztrácela jsem víru 🙂 a v sobotu 29. 9. 2018 si do centra Pohyb lidem přišlo 14 žen užít den, načerpat informace, energii a praktické tipy.

Povedlo se! Všechny jsme odcházely s úsměvem na rtech, namotivované změnit své návyky a přesvědčení.

 

Tady se můžete podívat, jak krásně jsme se usmívaly a jak nám to slušelo! >>>

 

 

Vědění je základ!

 

Seminář byl nabitý informacemi od rána až do odpoledne. Témata se na sebe navazovala a vše se nabalovalo a dávalo hlubší a hlubší smysl.

Základem pro pochopení funkce pánevního dna je jeho anatomie. Dopoledne jsme proto trávily povídáním o jednotlivých svalech. O tzv. funkční anatomii, o tom, jak funguje bránice a jak souvisí s pánevním dnem a také jsme si vysvětlily, proč je nutné dbát na napřímené držení těla a neutrální nastavení pánve.

Anatomické dopoledne bylo doplněno praktickým nácvikem izolované aktivace svalů pánevního dna a představením různých typů vaginálních závaží a o vysvětlení, proč je vhodné pomůcky používat.

 

 

Hlavní téma – ŽENA!

 

Pánevní dno mají muži tak jako ženy, ale ústředním tématem semináře byla ŽENA. Odpolední část jsme proto věnovaly tématu ženské cykličnosti, menstruaci, těhotenství a porodu a celý den jsme zakončily třešničkou na dortu – tématem sebevědomí, sexuality a sebevědomí.

Odpolední část byla doplněna i o lekci cvičení zaměřené nejen na aktivaci svalů pánevního dna, ale zejména na cvičení svalových skupin podílejících se na správném držení těla. Součástí cvičební jednotky byly i cviky zaměřené na uvolnění pánve.

 

 

Pro potěšení ženské duše

 

Co ženu nejvíc potěší? Možná vás to překvapí, ale je to moment, kdy nemusí nic dělat! Kdy si může jen tak být a odpočívat. Proto nesměla chybět relaxace. Zvuky zvonků Koshi zharmonizovaly naše informacemi nabité hlavinky a příjemně nás ukolébaly.

 

 

A co tedy závěrem?

 

Závěrem si dovolím pár svých osobních myšlenek. Bylo to krásné. Celý den mě dojal. Uskutečnilo se něco, o čem jsem více jak dva roky snila. Podařilo se mi dát dohromady skvělé lektorky, které svou práci dělají srdcem.

Sešlo se 10 úžasných žen, které se rozhodly na sobě pracovat. Rozhodly se, dozvědět se něco nového o sobě. Naplňuje mě pocit, že jsme jim možná zasadily semínko, které poroste a tato malá rostlinka bude postupně dávat šťavnaté plody křehké ženské duši.

 

Těším se na další takové dny. Těším se na další ženy. Na další zkušenosti a radosti.

Děkuji, že jste a že si díky vám plním své sny!

 

Vaše

Hana Panáčková

 

 

 

Jsme centrum zabývající se léčbou a prevencí bolestí v pohybovém aparátu. Zaměřujeme se na léčebnou metodu Neurac. Díky našemu aktivnímu přístupu během terapie se naučíte své tělo lépe vnímat a začnete si užívat přívalu energie a radosti.
Více o nás si přečtěte tady>>

Říjen 4, 2018

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *