Neurac a co s tím má společného Redcord?

 

 

Cvičení v lanech, metoda Neurac, závěsný systém Redcord®? Máte v tom “guláš”? Co je co a jak to spolu souvisí? Někdy zapomínám, že ta slůvka mohou působit příliš cize a neosobně. Přitom je mezi nimi pevné a vřelé spojení, jehož síla dokáže mnohdy zázraky.

 

Neurac a Redcord®… Co mají společného?

 

Redcord® je norská firma, jejímž cílem je být spojnicí mezi zraněním, zdravím a optimální kondicí. Na základě více než 15 letých zkušeností byl vyvinut registrovaný závěsný systém Redcord® zahrnující technické vybavení pro bezbolestné a efektivní cvičení a léčbu.

 

Neurac je unikátní léčebná metoda aplikovaná v závěsném systému Redcord®. Na základě mnohaletého výzkumu a díky spolupráci lékařů a fyzioterapeutů byl vypracován precizní systém léčby pomáhající zejména s odstraňováním chronických bolestí pohybového aparátu.

Metoda je založena na obnovování funkčních pohybových vzorů pomocí vysoké úrovně neuromuskulární stimulace. Léčba je zaměřena na příčiny vašich obtíží, nikoliv pouze na jejich  symptomy.

 

 

Proč je metoda Neurac tak úspěšná?

 

Testování

Úspěšnost léčby metodou Neurac je založena na precizním testování pohybů jednotlivých částí těla pomocí speciálních testovacích protokolů. Ty odhalí neuromuskulární poruchu, stranové asymetrie i svalovou nerovnováhu.  Zjištěnou dysfunkci nazýváme jako tzv. “slabý článek”.

 

Terapie

Podle výsledků testu je sestaven individualizovaný cvičební plán s cílem odstranit slabé články a bolest a získat zpět neuromuskulární rovnováhu, stabilitu a svalovou sílu. K tomu dochází díky labilnímu prostředí lan, odlehčení a přesnému dávkování zátěže.

Specifikum metody Neurac je využití vibračního přístroje Redcord Stimula®. Vibrace jsou kromě lability dalším prvkem, jak cíleně ovlivnit neuromuskulární systém a pomoci tak k obnově bezbolestné kontroly pohybu.

 

Propojení lability, odlehčení, přesného dávkování zátěže a vibrací urychluje a zefektivňuje průběh léčby a vede k rychlému návratu k vykonávání běžných denních činností bez bolesti.

 

Věřím, že teď už se v tom orientujete mnohem lépe. Nejvíc však pochopíte, až vyzkoušíte. Podívejte se, jak postupujeme při léčbě obtíží a koho umíme léčit a budeme se těšit, že se společně s vámi vydáme na cestu za pohybem bez bolesti!

 

 

Jsme centrum zabývající se léčbou a prevencí bolestí v pohybovém aparátu. Zaměřujeme se na léčebnou metodu Neurac. Díky našemu aktivnímu přístupu během terapie se naučíte své tělo lépe vnímat a začnete si užívat přívalu energie a radosti.
Více o nás si přečtěte tady>>

Březen 4, 2018

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *