Jak najít toho pravého…

 

Bolí vás záda tak, že se sotva hnete, ztuhlo vám rameno a nasoukat se do kabátu je peklo, v noci nespíte kvůli bolestem kloubů nebo je pro vás každé otočení hlavou utrpení?

Není to poprvé. Tyhle bolesti dobře znáte. Opakují se v pravidelných intervalech. Někdy je to horší někdy lepší. Často pomůže lék proti bolesti. Ano, fyzioterapii jste již také vyzkoušeli. Čekali  jste 3 měsíce a poté jste většinu času strávili ve vířivce nebo s elektrodami přisátými na zádech.

Individuální fyzioterapii jste spíše proleželi na lehátku, než aby s vámi někdo vedl aktivní cvičení a nakonec vám do ruky dali brožuru s doporučenými cviky na doma.

A efekt? Krátkodobá úleva. Po pár týdnech se bolest znovu objevila a vy saháte po léku od bolesti…

 

Jde to i jinak!

Je možné zbavit se bolesti natrvalo. Musíte si však vybrat fyzioterapeuta, který vyslyší vaše volání po včasné a dlouhodobě účinné úlevě. Takový odborník vám vyjde vstříc v následujících požadavcích:

 

1. Chci začít s léčbou hned

Odhodlali jste se zvednout telefon a objednat se na vyšetření k rehabilitačnímu lékaři. Ten vás může vzít za měsíc a pak další čekání na rehabilitaci. Někdy další dva až tři měsíce!

Jak to mám s tou bolestí vydržet, říkáte si. Bolí mě to teď! Proto byste měli mít možnost bolest hned teď vyřešit. Čím déle budete na léčbu čekat, tím se vaše obtíže budou zhoršovat. Tělo bude bolesti uhýbat a tím více se „deformovat“. O to bude následující léčba komplikovanější a delší.

 

2. Požaduji profesionální, individuální přístup

Často se setkávám s příběhy, kdy si lidé stěžují, že byli přehlíženi, jejich potíže nebral nikdo vážně. Jednalo se s nimi jen jako s dalšími „bolavými zády“.

Jste jedineční a podle toho by s vámi rehabilitační lékař či fyzioterapeut měli nakládat. Ne jako s jedním z mnoha, ale s někým, kdo potřebuje pomoc s řešením svých obtíží. Měla by vám být věnována maximální pozornost a péče. Terapie by měla být šitá přímo vám na míru a také cviky, které vám fyzioterapeut doporučí, by měly být sestaveny na základě vašich konkrétních obtíží. Nespokojte se pouze s obecnou brožurou!

 

3. Očekávám vysvětlení

„Hm, to se není čemu divit, že vás bolí rameno. Kdybyste viděl, jak máte nastavenou lopatku! No, při abdukci vám lopatka lítá jak papír a při pohybu z flexe do extenze vám odstává její mediální hrana. A co teprve ta krční lordóza!“

Tak v tom aby se čert vyznal! Proč tu mluví o lopatce, když mě bolí rameno? Co je to abdukce a proč sakra zmiňuje krční páteři?

Podané informace by měly být jasné především vám. Ptejte se. Nenechte se odbýt. Čím víc budete vědět o příčině své bolesti, tím rychleji se jí zbavíte!

 

4. Vím, do čeho jdu

Teď už víte, proč máte bolest, ale víte taky, jaký bude postup léčby?

Jakou metodu fyzioterapeut zvolí, jak často musíte docházet na terapii a jak dlouho celý proces potrvá? Budete muset cvičit i doma a kolik peněz za léčbu zaplatíte?

Nevíte? Pak hledejte dál! Na všechny tyto otázky byste totiž měli znát odpověď ještě před zahájením terapie.

 

5. Mám možnost prevence

Prevence! Tudy vede cesta k životu bez bolesti. Fyzioterapeut vás zbaví bolesti, ale pokud vás nenaučí, jak bolesti předcházet bylo jeho i vaše úsilí zbytečné. Ideální je možnost pokračování cvičení ve skupině pod odborným vedením s cílem udržet efekt terapie a zvýšit vaši kondici.

Pokud možnost skupinového cvičení rehabilitační centrum nenabízí nebo vám cvičení ve skupině nevyhovuje, vyžadujte sestavení individuálního cvičebního plánu na doma.

Fyzioterapeut je průvodce na vaší cestě za tělem bez bolesti. Ujistí vás, že cviky provádíte správně, průběžně vám upravuje cvičební plán dle vašeho aktuálního stavu a v případě náhlého vniku bolesti pomůže s jejím včasným odstraněním.

 

Takže… Až budete příště potřebovat pomoc s vaší bolestí v pohybovém aparátu, nespokojte se s průměrem. Chtějte víc a požadujte maximum! Jde o vaše zdraví.

 

 

 

Jsme centrum zabývající se léčbou a prevencí bolestí v pohybovém aparátu. Zaměřujeme se na léčebnou metodu Neurac. Díky našemu aktivnímu přístupu během terapie se naučíte své tělo lépe vnímat a začnete si užívat přívalu energie a radosti.
Více o nás si přečtěte tady>>

Únor 8, 2018

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *